Our Soaps

  • Gardner Loofah Bar
    Vendor
    Bellingham Bubble Co.
    Regular price
    $6.50
    Sale price
    $6.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Lemongrass Blossom Loofah Bar
    Vendor
    Bellingham Bubble Co.
    Regular price
    $7.50
    Sale price
    $7.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Orange Creamsicle
    Vendor
    Bellingham Bubble Co.
    Regular price
    $6.50
    Sale price
    $6.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Naked
    Vendor
    Bellingham Bubble Co.
    Regular price
    $6.00
    Sale price
    $6.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Lemon Poppyseed
    Vendor
    Bellingham Bubble Co.
    Regular price
    $6.50
    Sale price
    $6.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Sleeping Lady
    Vendor
    Bellingham Bubble Co.
    Regular price
    $6.50
    Sale price
    $6.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Pretty in Pink
    Vendor
    Bellingham Bubble Co.
    Regular price
    $6.50
    Sale price
    $6.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Lilac Blossom
    Vendor
    Bellingham Bubble Co.
    Regular price
    $6.50
    Sale price
    $6.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Lucky Lavender
    Vendor
    Bellingham Bubble Co.
    Regular price
    $6.50
    Sale price
    $6.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Chamomile & Calendula
    Vendor
    Bellingham Bubble Co.
    Regular price
    $6.50
    Sale price
    $6.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Honey Peppermint
    Vendor
    Bellingham Bubble Co.
    Regular price
    $6.50
    Sale price
    $6.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Lemon & Lavender
    Vendor
    Bellingham Bubble Co.
    Regular price
    $7.50
    Sale price
    $7.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Blooming Jasmine
    Vendor
    Bellingham Bubble Co.
    Regular price
    $6.50
    Sale price
    $6.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Vanilla Rose
    Vendor
    Bellingham Bubble Co.
    Regular price
    $6.50
    Sale price
    $6.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Save The Bees
    Vendor
    Bellingham Bubble Co.
    Regular price
    $6.50
    Sale price
    $6.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Lavender Charcoal
    Vendor
    Bellingham Bubble Co.
    Regular price
    $6.50
    Sale price
    $6.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Put the Lime in the Coconut
    Vendor
    Bellingham Bubble Co.
    Regular price
    $6.50
    Sale price
    $6.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Salted Grapefruit
    Vendor
    Bellingham Bubble Co.
    Regular price
    $6.50
    Sale price
    $6.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Strawberry Mint Lemonade
    Vendor
    Bellingham Bubble Co.
    Regular price
    $6.50
    Sale price
    $6.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Dragon’s Blood
    Vendor
    Bellingham Bubble Co.
    Regular price
    $6.50
    Sale price
    $6.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

Custom Gift Boxes

  • Soap Gift Box
    Regular price
    $1.00
    Sale price
    $1.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Hand Stamped Muslin Soap Gift Bag
    Regular price
    $1.00
    Sale price
    $1.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Build a Custom Gift Box
    Regular price
    from $5.00
    Sale price
    from $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Build a Custom Gift Box
    Regular price
    from $5.50
    Sale price
    from $5.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Gift Box
    Regular price
    $32.00
    Sale price
    $32.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Gift Box
    Regular price
    from $29.00
    Sale price
    from $29.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Gift Box
    Regular price
    $26.00
    Sale price
    $26.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Gift Box
    Regular price
    from $28.00
    Sale price
    from $28.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Gift Box
    Regular price
    from $26.00
    Sale price
    from $26.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Gift Box
    Regular price
    from $20.00
    Sale price
    from $20.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Gift Box
    Regular price
    from $21.00
    Sale price
    from $21.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Gift Box
    Regular price
    from $31.00
    Sale price
    from $31.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Gift Box
    Regular price
    $21.00
    Sale price
    $21.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Gift Box
    Regular price
    $20.00
    Sale price
    $20.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Gift Box
    Regular price
    $22.00
    Sale price
    $22.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Trio Gift Box
    Regular price
    $26.00
    Sale price
    $26.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Gift Box
    Regular price
    $22.00
    Sale price
    $22.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Custom Box
    Regular price
    $32.00
    Sale price
    $32.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Custom Box
    Regular price
    $25.00
    Sale price
    $25.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Custom Box
    Regular price
    $35.00
    Sale price
    $35.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

Botanical Salts

  • Hibiscus Rose
    Regular price
    from $5.00
    Sale price
    from $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Hibiscus Rose Black Lava Hawaiian Sea Salt
    Regular price
    from $5.00
    Sale price
    from $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Citrus Delight
    Regular price
    from $5.00
    Sale price
    from $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Citrus Delight Black Lava Hawaiian Sea Salt
    Regular price
    from $5.00
    Sale price
    from $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Lavender Black Lava Hawaiian Sea Salt
    Regular price
    from $5.00
    Sale price
    from $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Lavender
    Regular price
    from $5.00
    Sale price
    from $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Muscle Relief Black Lava Hawaiian Sea Salt
    Regular price
    from $5.00
    Sale price
    from $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Muscle Relief
    Regular price
    from $5.00
    Sale price
    from $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Jasmine
    Regular price
    from $5.00
    Sale price
    from $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Jasmine Black Lava Hawaiian Sea Salt
    Regular price
    from $5.00
    Sale price
    from $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Vanilla Lavender
    Regular price
    from $5.00
    Sale price
    from $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Vanilla Lavender Black Lava Hawaiian Sea Salt
    Regular price
    from $5.00
    Sale price
    from $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Naked
    Regular price
    from $5.00
    Sale price
    from $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Eucalyptus Mint Black Lava Hawaiian Sea Salt
    Regular price
    from $5.00
    Sale price
    from $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Eucalyptus Mint
    Regular price
    from $5.00
    Sale price
    from $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

Solid Lotion Bars

  • Solid Lotion Bar
    Regular price
    $6.00
    Sale price
    $6.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Solid Lotion Bar Refill
    Regular price
    $5.00
    Sale price
    $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Solid Lotion Bars
    Regular price
    $8.00
    Sale price
    $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Solid Lotion Bar Refill
    Regular price
    $7.00
    Sale price
    $7.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

Lip Balms

  • Lavender Love
    Regular price
    $5.00
    Sale price
    $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Cooling Peppermint
    Regular price
    $5.00
    Sale price
    $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Chamomile & Calendula
    Regular price
    $5.00
    Sale price
    $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Orange Creamsicle
    Regular price
    $5.00
    Sale price
    $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bare Unscented
    Regular price
    $5.00
    Sale price
    $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

sugar Scrubs

  • Citrus
    Regular price
    $7.50
    Sale price
    $7.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Vanilla
    Regular price
    $7.50
    Sale price
    $7.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Vanilla Rose
    Regular price
    $7.50
    Sale price
    $7.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Vanilla Lavender
    Regular price
    $7.50
    Sale price
    $7.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

Whipped Body Butter

  • Vanilla
    Regular price
    from $6.00
    Sale price
    from $6.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Lavender Vanilla
    Regular price
    from $6.00
    Sale price
    from $6.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Citrus Delight
    Regular price
    from $6.00
    Sale price
    from $6.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Rose
    Regular price
    from $6.00
    Sale price
    from $6.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Shelly's Patchouli Blend
    Regular price
    from $6.00
    Sale price
    from $6.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Naked
    Regular price
    from $6.00
    Sale price
    from $6.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

Soap Lifts

  • Natural Bamboo Soap Rack
    Regular price
    $7.00
    Sale price
    $7.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Agave Sisal Washcloth
    Regular price
    $5.00
    Sale price
    $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Natural Bamboo Soap Dish
    Regular price
    $7.00
    Sale price
    $7.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Soap Lift
    Regular price
    $4.00
    Sale price
    $4.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Sisal Soap Saver and Exfoliating Bag
    Regular price
    $4.00
    Sale price
    $4.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Myrtlewood Soap Dish
    Regular price
    $20.00
    Sale price
    $20.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Rocky Mountain Juniper Soap Dish
    Regular price
    $20.00
    Sale price
    $20.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Western Big Leaf Maple Burl Soap Dish
    Regular price
    $20.00
    Sale price
    $20.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Black Walnut Soap Dish
    Regular price
    $20.00
    Sale price
    $20.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Western Big Leaf Maple Burl Soap Dish
    Regular price
    $20.00
    Sale price
    $20.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Rocky Mountain Juniper Soap Dish
    Regular price
    $20.00
    Sale price
    $20.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Pacific Yew Soap Dish
    Regular price
    $20.00
    Sale price
    $20.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Curly Western Maple Soap Dish
    Regular price
    $20.00
    Sale price
    $20.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Big Leaf Maple Soap Dish
    Regular price
    $20.00
    Sale price
    $20.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Black Locust Soap Dish
    Regular price
    $20.00
    Sale price
    $20.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • White Oak Soap Dish
    Regular price
    $20.00
    Sale price
    $20.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Soap Gift Box
    Regular price
    $1.00
    Sale price
    $1.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

Mini Botanical Garden Vases

  • Mini Botanical Garden Vase
    Regular price
    $6.00
    Sale price
    $6.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Mini Botanical Garden Vase
    Regular price
    $6.00
    Sale price
    $6.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Mini Botanical Garden Vase
    Regular price
    $6.00
    Sale price
    $6.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Mini Botanical Garden Vase
    Regular price
    $6.00
    Sale price
    $6.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

Hand Stitched Dish Towels

  • Dill Hand Stitched Dish Towel
    Regular price
    $15.00
    Sale price
    $15.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Daisy & Lavender
    Regular price
    $17.00
    Sale price
    $17.00
    Regular price
    $2.30
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Lavender Hand Stitched Dish Towel
    Regular price
    $15.00
    Sale price
    $15.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Lavender Love
    Regular price
    $16.00
    Sale price
    $16.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Foxy Barred Rock
    Regular price
    $18.00
    Sale price
    $18.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Firefly Peach Yarrow
    Regular price
    $17.00
    Sale price
    $17.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Nellene’s Raspberries
    Regular price
    $17.00
    Sale price
    $17.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bee Hand Stitched Dish Towel
    Regular price
    $15.00
    Sale price
    $15.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Lady Fern
    Regular price
    $17.00
    Sale price
    $17.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Peachy Pink Billy Buttons
    Regular price
    $17.00
    Sale price
    $17.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Tulip
    Regular price
    $15.00
    Sale price
    $15.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Billy Buttons
    Regular price
    $17.00
    Sale price
    $17.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Fireweed
    Regular price
    $16.00
    Sale price
    $16.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Forget Me Not
    Regular price
    $16.00
    Sale price
    $16.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Orange Cosmos
    Regular price
    $15.00
    Sale price
    $15.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Chamomile
    Regular price
    $16.00
    Sale price
    $16.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Golden Mimosa
    Regular price
    $16.00
    Sale price
    $16.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Lavender Love
    Regular price
    $17.00
    Sale price
    $17.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Pussy Willows
    Regular price
    $14.00
    Sale price
    $14.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bird Nest
    Regular price
    from $14.00
    Sale price
    from $14.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

Handmade Earrings

  • Minimal Brass & Jade Hoops
    Regular price
    $28.00
    Sale price
    $28.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Turquoise & Brass
    Regular price
    $35.00
    Sale price
    $35.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Minimal Brass Turquoise Hoops
    Regular price
    $28.00
    Sale price
    $28.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Quartz
    Regular price
    $35.00
    Sale price
    $35.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Peace Arch
    Regular price
    $35.00
    Sale price
    $35.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Element of the Earth
    Regular price
    $35.00
    Sale price
    $35.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Quartz
    Regular price
    $35.00
    Sale price
    $35.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Element of the Earth
    Regular price
    $35.00
    Sale price
    $35.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Quartz & Brass
    Regular price
    $35.00
    Sale price
    $35.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Marine Chalcedony
    Regular price
    $33.00
    Sale price
    $33.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Natural Stone
    Regular price
    $35.00
    Sale price
    $35.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Peace Arch
    Regular price
    $35.00
    Sale price
    $35.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Black Jade
    Regular price
    $33.00
    Sale price
    $33.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Quartz
    Regular price
    $30.00
    Sale price
    $30.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Quartzite
    Regular price
    $33.00
    Sale price
    $33.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Agate
    Regular price
    $30.00
    Sale price
    $30.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Sun & Moon
    Regular price
    $35.00
    Sale price
    $35.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Sending Roots
    Regular price
    $28.00
    Sale price
    $28.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Waning Crescent
    Regular price
    $28.00
    Sale price
    $28.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Double Moon
    Regular price
    $30.00
    Sale price
    $30.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

Using only the best raw ingredients, we at Bellingham Bubble Company make small batch, hot process soap. Our soap starts with the basics: coconut oil, olive oil, shea butter, beeswax, or mango butter. Always organic, always simple. Each soap is decorated with hand-picked flowers and herbs, which are all picked from our garden. Our soaps are colored with activated charcoal, herbs, flowers, clays, and spices.

We take pride in keeping our soap free of synthetic additives or harsh ingredients. Our products are always palm free! Ethically sourced ingredients. If it looks too pretty to use, please use it anyway. We’ll keep making more! Because our soap is handmade, hand cut, and hand packaged, appearance may vary and no two bars are identical.

Use our soap bars in the sink, tub, or shower. To prolong the life of your soap, the cardinal rule is to keep it in a dry, well drained spot when not in use. No one likes a mushy bar of soap! Our soap bars contain no artificial preservatives. I recommend that they are used between 6-9 months…...I know you will not want to wait that long